V júnovú sobotu sme pripravovali kráľovskú svadbu pre mladomanželov. Zadanie bolo náročné, pripraviť nezabudnuteľný zážitok pre  120 ľudí. Krásne historické priestory hradu Červený kameň sa v sobotu premenili na okázalú svadbu. Hradné priestory v Hradnej jazdiarni a hradná kaplnka sa vrátili 500 rokov v čase.

Kráľovskú svadbu, tvorí kráľovské jedlo. Ako predjedlo sa podávala Mozzarela s pestom, lahodnou šunkou a s píniovými orechmi. Ako druhý chod sa podával silný slepačí vývar z domácej sliepky, domácou zeleninovým mixom a domácimi rezancami. Ako tretí chod sa podával výborné a domäkka pripravené čerstvé teľacie mäsko so zelenou fazuľkou, baby mrkvou a pečenými zemiakmi. Celé to bolo preliate silnou teľacou omáčkou. Mladomanželia a hostia nás prišli osobne niekoľkokrát pochváliť. 

Samozrejme sa podávalo kvalitné slovenské víno Dious od skvelého srdcom vinára Branislava Fischera.  

A čo by to bola svadba bez dezertov? Na svadbe nesmela chýbať domáca višňovo-maková a jablkovo-orechová štrúdla. Svadobčania mali prianie nemať svadobnú tortu. Namiesto tohto zvyku sme pre nich vyrábali 10 výborných a farebných tort. Deti sa najviac tešili čokoládovej fontáne a marshmelou. Dámy ocenili čerstvé jahody, melón a hrozno, ktoré boli preliate čokoládou.

Po hlavnom chode boli k dispozícii bufetové stoly. Mladomanželia sa rozhodli mať na stoloch dubákové rizoto, morčacie prsia marinované v bylinkách. V prípade pekného počasia sme pre manželov zabezpečili grilované dobroty ako čerstvo grilované rebierka, hovädzie mini steaky a výbornú a čerstvú grilovanú zeleninku. O polnoci sa podávala na žiadosť nevesty a ženícha slovenská kapustnica a vietnamská polievka Pho (silný hovädzí vývar, ktorý sa pripravuje 24 hodín).

Svadobčania si jedlo a výzdobu nevedeli vynachváliť a my sme im boli radi k službám. To najdôležitejšie na každej akcii je kvalitné jedlo, my si vyberáme len tých najlepších slovenských kuchárov a dbáme na čerstvé, domáce suroviny.  Posledný hostia odchádzali až o 8mej ráno.

Ak zvládneme pripraviť nezabudnuteľnú a rozprávkovú svadbu, zvládneme s úsmevom aj akciu pre Vás.

 S pozdravom

Tím Dustream 

Comment